“Барселона” се измъкна на косъм от позорно отпадане в турнира за Купата на краля. Испанският шампион се наложи с 2:1 над скромния третодивизионен тим на “Ибиса”, като победният гол падна в 94-тата минута. Каталунците очакваха лесен мач на едноименния остров, известен със своя нощен живот, а не с футболния си тим.

Домакините обаче бяха близко до сензацията, или поне до вкарването на мача в продължение. За тяхно съжаление “Барселона” отправи само два точни удара във вратата им, като и двата се превърнаха в гол. Герой за каталунците стана Антоан Гризман. Той изравни резултата в 72-рата минута, а в добавеното време донесе победата на „Барса“.

Подобно на големия си съперник и „Реал” (Мадрид) имаше сериозни трудности. Мадридският гранд гостува на скромния “Униониста де Саламанка”, който заема 16-о място в третото ниво на футбола. Очакванията за лесен успех не се сбъднаха, като “Реал” спечели с 3:1, а до последните секунди резултатът бе само 2:1, при това с автогол на съперника. Гарет Бейл успя да открие след 18 минути игра, но в 57-ата Алваро Ромеро изравни. Пет минути по-късно “Реал” отново поведе след автогол Хуан Гонгора. В последните секунди на мача Брахим Диас оформи крайното 3:1 за столичани.