Григор Димитров се завърна на корта с победа. Най-добрият български тенисист се класира за втория кръг на US Open, след като се наложи над Андреас Сепи с 6:1, 6:7(2), 6:4, 6:3.

Димитров можеше да приключи срещата и в три сета, но изпусна втората част след тайбрек, загубен след 2:7 точки.

Срещу Сепи българинът реализира 12 аса, вкара 58% от първия си сервис, а двойните грешки бяха само 3.

Във втория кръг Гришо ще срещне Борна Чорич, като мачът им в сряда вечерта. С победата си той подобри постижението си от миналата година, когато беше спрян на старта от шампиона от 2016 г. Стан Вавринка. Най-доброто класиране на българина в турнира е достигане до осминафиналите.

"Последните седмици бяха много добри, физически се подготвих много добре. Тренирахме в много тежки условия - на жега и влага. Сепи е труден съперник, никога не бях играл срещу него. Беше интересно, беше малко като ново преживяване. Добре се чувствам физически, което за мен е най-важното в момента", сподели Димитров пред Sportal.bg.

Григор коментира и следващия си съперник Борна Чорич, срещу когото също никога не е играл: "Тренирали сме няколко пъти. Последните няколко години доста добре се развива. Гледал съм му мачове. Знам, че трябва да съм на 100 процента."

Шампионът от миналата година и №1 в света Новак Джокович започна участието си в тазгодишното издание на US Open с категорична победа. Сърбинът се наложи с 6:4, 6:1, 6:4 над Роберто Карбайес Баена за 1 час и 52 минути игра на централния корт в Ню Йорк. Негов съперник във втори кръг ще бъде победителят от мача между Сам Куери и Хуан Игнасио Лондеро.

Петкратният шампион от US Open Роджър Федерер пък тръгна с трудна победа срещу 190-тия в света квалификант Сумит Нагал.

22-годишният индиец успя да вземе сет на Федерер, но в крайна сметка швейцарецът се наложи след 4:6, 6:1, 6:2, 6:4 за 2 часа и 30 минути игра.

Съперник на Федерер във втори кръг ще бъде босненецът Дамир Джумхур, който надигра френския квалификант Елио Бенчетри след 4:6, 6:2, 6:3, 6:0.

Истинска наказателна акция пък направи Серена Уилямс в мача си от първия кръг срещу Мария Шарапова. Поставената под номер 8 шесткратна шампионка разгроми с 6:1, 6:1 старата си съперничка само за час игра. Уилямс има 19 поредни победи срещу Шарапова и общо 20 успеха в изиграни 22 двубоя помежду им.

Във втория кръг Серена ще играе срещу Кейти Макнали. Участващата с "уйалд кард" представителка на САЩ победи лесно с 6:4, 6:1 швейцарката Тимеа Бачински.

От поставените при жените отпаднаха №14 Ангелик Кербер (Гер) и №27 Каролин Гарсия (Фр), а при мъжете №11 Фабио Фонини (Ит), №19 Гуидо Пея (Арж) и №26 Тейлър Фриц (САЩ).