Най-добрият ни тенистист Григор Димитров се включи в активностите на участниците в турнира в Ченду.

В компанията на Джон Иснър, Гришо участва в демонстрация с традиционни китайски мечове. Българинът получи ден почивка в повече заради променената програма на състезанието.

Димитров ще излезе срещу първия си съперник в Китай - Дан Еванс в четвъртък сутрин. Двубоят от втория кръг ще започне в 8:00 часа българско време.

До момента британецът и световният №26 са изиграли два мача помежду си и имат по една победа. През 2011 г. българинът надигра Еванс с 2:6, 7:6(5), 6:4 в Ийстбърн, а пет години по-късно загуби с 4:6, 4:6 във Вашингтон.

При успех Григор Димитров ще се класира за четвъртфиналите, където ще играе срещу Александър Бублик или Джордан Томпсън, а в половината на българина е и Феликс Оже-Алиасим.