Ден след първата си победа на клей за сезона, Григор Димитров отпадна на старта на надпреварата на двойки на "Мастърс"-а в Монте Карло с награден фонд 5,2 млн. евро.

Димитров и Стан Вавринка (Швейц) загубиха от поставените под номер 6 Хенри Континен (Фин) и Джон Пиърс (Авл) с 6:7(6), 3:6 за 76 минути.

В началото на мача българинът и швейцарецът наваксаха ранно изоставане от 1:3 гейма. В тайбрека дори имаха сетбол при 6:5 точки, но шампионите от Откритото първенство на Австралия при дуетите за 2017 г. Континен и Пиърс стигнаха до обрат със серия от три поредни разигравания.

След бърза размяна на пробиви на старта на втората част финландецът и австралиецът отново дръпнаха с брейк за 3:2 и до края нямаха проблеми.

Малко преди мача Димитров научи следващия си съперник на сингъл и това е германецът Ян-Ленард Щруф. Той надигра поставения под номер 15 Денис Шаповалов (Кан) с 5:7, 6:3, 6:1.

28-годишният Щруф е 44-и в класацията на АТР. Той няма турнирни победи в кариерата си. С Григор имат по една разменена победа досега. Българинът печели с 6:1, 6:3 на твърди кортове в Стокхолм през 2013-а, а преди два сезона именно в Монте Карло Щруф стига до успеха с 4:6, 6:3, 6:2.

Първият мач между двамата изобщо е от 2010 година. Тогава те играят на финал на „Фючърс“ турнир в Дортмунд, като Димитров се наложи със 7:5, 7:5.

Победителят от срещата Димитров – Щруф ще се класира за третия кръг, където вероятно ще срещне 11-кратния шампион в турнира и миналогодишен първенец Рафаел Надал (Исп).

Григор има да защитава полуфинал от Монте Карло 2018, като тази седмица е с едно място нагоре в ранглистата на АТР и заема 28-а позиция с 1300 т.

В топ 10 няма промени, като начело остава Новак Джокович, следван от Рафаел Надал и Александър Зверев (Гер).

При дамите Виктория Томова загуби една позиция и вече заема 151-о място с 391 точки. Шампионката от последните два турнира от „Големия шлем“ Наоми Осака продължава да бъде лидерка в класацията пред Симона Халеп (Рум), Петра Квитова (Чех) и др.

По темата: Григор Димитров