Грийнууд приближи „Юнайтед“ на осем точки зад „Сити“

„Манчестър Юнайтед“ победи „Бърнли“ с 3:1 в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. Така "червените дяволи" са втори в класирането с актив от 66 точки на 8 зад лидера „Манчестър Сити“.

Мейсън Грийнууд откри резултата в 48-ата минута, но две по-късно Тарковски изравни. В 86-ата минута Грийнууд вкара втори гол и направи резултата 2:1, след като топката се отклони от играч на гостите. В добавеното време на срещата и Кавани се разписа, за да оформи крайния резултат. Тимът на Шон Дайк остава над чертата, като има шест точки преднина пред Фулъм и мачпо-малко. За „Юнайтед“ това бе пета поредна победа във всички турнири.