Григор срещу Раонич на четвъртфиналите в Антверпен

Григор Димитров ще играе утре срещу канадеца Милош Раонич на четвъртфиналите на турнира от сериите АТР 250 с награден фонд 472 590 евро.

20-ият в световната ранглиста Димитров, който е поставен под номер 4 в схемата надви испанеца Пабло Андухар с 4:6, 6:3, 6:4, а днес петият Раонич надделя над британеца Камерън Нори със 7:5, 7:6(4).

Канадецът, който е 19-и в класацията на АТР, пласира 19 аса и загуби само 10 от 63 разиграни точки на собствен сервис, като не даде нито една възможност за пробив на съперника си в мача за успеха след 107 минути игра.

Григор Димитров и Милош Раонич са се срещали 6 пъти досега, като българинът има аванс от 4-2 победи.

За последно двамата играха на "Мастърса" в Мадрид през 2018 г., когато канадецът прекъсна серия от три поредни поражения от Гришо.