Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в зала в Ротердам, който е от категория АТП 500.

Димитров победи с 6:3, 7:6(3) Денис Шаповалов, който е под №16 в световната ранглиста.

Във втория кръг Димитров ще играе срещу Фелик Оже-Алиасим или Ян-Ленард Щруф. В тази четвъртина е вторият поставен в схемата Стефанос Циципас, който започна срещу Хуберт Хуркач, а след това му предстои евентуален мач срещу Алиаз Бедене или Беноа Пер, преди да дойде време за четвъртфиналите.

За последно Григор Димитров участва на турнира в Ротердам през 2018-та година, когато постигна четири победи и достигна до финал, където загуби от Роджър Федерер.

Димитров започна трудно мача и изостана с 15:40 на свой сервис в първия гейм, но все пак успя да спечели подаването си. Първият сервис-гейм на канадеца също бе доста оспорван, а Григор имаше три шанса за пробив и при последния го направи, за да поведе с 2:0. След това Димитров затвърди лесно пробива за 3:0. До края на първия сет нямаше повече пробиви и Григор спечели с 6:3 за 38 минути игра. Втората част мина без пробиви и така се стигна до тайбрек. В него Димитров поведе с 5:2 точки и успя да затвори сета и мача със 7:3 точки за 91 минути игра.