Най-добрият ни тенисист Григор Димитров постигна победа №300 в професионалния тур, след като се наложи с 6:3, 7:5 над Дамир Джумхур на старта на турнира в зала във Виена, който е от категория АТР 500.

Това беше четвърти дуел между двамата, в който нашият тенисист записа четвърти успех и първи в два сета за час и 30 минути игра.

Във втория кръг на състезанието в австрийската столица Гришо ще срещне третия поставен в схемата Матео Беретини от Италия.

Димитров започна страхотно срещата и след два пробива поведе в резултата с 5:1 гейма, като при този резултат сервира за сета. Джумхур върна един от брейковете, но за повече нямаше сили и българинът спечели с 6:3, пише tennis24.bg.

През втората част съперниците си размениха няколко пробиви, но последната дума беше за Григор Димитров, който след 7:5 и крайното 2:0 сета, успя да прекъсне серията от три последователни поражения.