Григор Димитров отстъпи с 4:6, 6:7(8), 6:3, 7:6(3), 6:7(3) на американеца Томи Пол в мач от втория кръг на Australian Open. Срещата на втория по големина корт „Маргарет Корт Арина“ в Мелбърн продължи 4 часа и 25 минути игра.

Димитров успя да навакса пасив от 0:2 сета, но изпусна преднина от 5:3 гейма в решителната пета част.

Първи до точки за пробив в мача стигна Димитров в шестия гейм. Томи Пол обаче не допусна брейк в подаването си. Американецът беше този, който стигна до пробив, възползвайки се от първата от трите си възможности в деветия гейм. Така той поведе с 5:4, а след това завърши първата част при собствен сервис още при първия си сетбол.

Във втората част Томи Пол на два пъти пропусна възможността да направи пробив в сервиса на Димитров. Така се стигна до тайбрек. В него Григор започна много добре и поведе с 4:0, но след това американецът изравни за 5:5. След това Пол изпусна един сетбол при 6:5, но не пропусна при втората си възможност и с 8:6 в тайбрека спечели и втория сет.

Третата част започна добре за Димитров, който още в първия гейм направи първия си пробив в мача. Американецът обаче веднага отговори с рибрейк. Григор направи още един пробив за 4:3, а след това го затвърди при собственото си подаване. Последва още един брейк в сервиса на Томи Пол и Димитров спечели третия сет с 6:3.

Също като и третата част и четвъртата започна с разменени пробиви. Първо Томи Пол направи брейк в подаването на Димитров в първия гейм, но българинът веднага отвърна и изравни за 1:1. След това всеки от двамата печелеше подаването си, като в деветия гейм Гришо спаси три брейкбола. В 12-ия гейм пък Томи Пол спаси сетбол и впоследствие доведе сета до тайбрек. Там нещата се развиха перфектно за Димитров. Нашият тенисист поведе с 4:0 и успя да запази аванса си до края. Той спечели тайбрека със 7:3 и изравни резултата в мача на 2:2 сета.

В петия решителен сет Димитров изпусна две възможности за пробив в третия гейм. При 2:2 Гришо поведе с 40:0 при сервис на Пол и от третата си възможност проби за 3:2. За съжаление още в следващия гейм 22-годишния американски талант върна пробива за 3:3. Последва нов брейк в полза на Димитров за 4:3. Григор затвърди с гейм на 15 за 5:3. При 5:4 Димитров допусна пробив и така се стигна до равенство 5:5. Двамата си размениха по още един гейм и така се стигна до дълъг мач-тайбрек. В него Пол спечели категорично с 10:3 точки.