Григор Димитров ще остане в лазарета по-дълго от първоначалните очаквания. Днес стана ясно, че най-добрият български тенисист е отказал участие и на турнира в Акапулко в края на месеца.

27-годишният хасковлия е измъчван от травма в рамото, която вече го принуди да се оттегли от надпреварата в Ротердам идната седмица. Това автоматично означава, че той ще загуби 250 точки от актива си, след като през миналата година игра финал срещу Роже Федерер. В момента Григор е 24-ти в ранглистата на АТР, но след турнира в Холандия ще изпадне от Топ 30.

Мястото на Димитров в основната схема в Акапулко ще бъде заето от Камерън Нори.

На този етап не е ясно на кой турнир българинът ще се завърне на корта. Следващите в програмата му са “Мастърс”-ите в Индиън Уелс и Маями през март.

За последно Григор Димитров игра срещу Франсис Тиафо в осминафиналите на Откритото първенство на Австралия.

По темата: Григор Димитров