Грешникът Лингард и Де Хея донесоха драматична победа на „Юнайтед“

„Манчестър Юнайтед“ победи „Уест Хям“ в Лондон с 2:1 в мач от петия кръг на Висшата лига с невероятна драма.

Срещата бе белязана от четвърти гол на Кристиано Роналдо в три мача, като португалецът изравни резултата през първото полувреме след откриващо попадение на Саид Бейрахма.

Моментът на „Юнайтед“ дойде в 89-ата минута. Джеси Лингард, който

през миналия сезон се превърна в герой на "чуковете"

с успешен престой под наем, вкара фантастичен гол за 2:1.

И когато изглеждаше, че победата за "червените дяволи" е сигурна, в 93-ата минута Люк Шоу спря центриране с ръка. След разглеждане с ВАР бе отсъдена дузпа за Уест Хям. Дейвид Мойс реши да пусне в игра капитана си Марк Нобъл като сигурен изпълнител, но ударът на ветерана бе спасен прекрасно от Давид Де Хея.

Така "червените дяволи" стигнаха до крайния успех и събраха 13 точки, за да се изравнят отново с „Ливърпул“ на върха в класирането. „Уест Хям“ е осми с осем точки.

Междувременно „Манчестър Юнайтед“ планира голяма зимна разпродажба на част от играчите си, съобщава вестник "Сън". До цели седем играчи може да обхване този списък, който през януари вероятно ще бъде изваден на трансферния пазар. Част от имената в него са такива, които са спрягани за раздяла с тима от доста време - Дони ван де Беек, Джеси Лингард, Фил Джоунс и Ерик Баий, но към тези играчи могат да се добавят и Антони Марсиал, както и двата бека Диого Далот и Алекс Телеш, макар всеки един от тези играчи да има възможност да защити мястото си в състава поне до зимния трансферен прозорец.

От ръководството на "червените дяволи" планират да проведат разговори с представители на тези играчи, за да обсъдят вижданията на двете страни преди настъпването на януари, когато ще бъдат взети крайните решения.

„Брайтън“ пък продължава с отличното си представяне от началото на сезона, след като спечели с 2:1 домакинството на „Лестър“.

В 34-ата минута Яник Вестергор игра с ръка в наказателното поле на „Лестър“. Съдията Стюарт Атуел първоначално не свири дузпа за „Брайтън“, но след намесата на ВАР бе преценено, че трябва да бъде отсъдена такава в полза на домакините. Нийл Мопе реализира наказателния удар в 35-ата минута, правейки резултата 1:0. „Брайтън“ удвои своята преднина в 50-ата минута, когато Дани Уелбек засече топката с глава и я вкара във вратата на Каспер Шмайхел.“Лестър“ намали своя пасив в 61-ата минута с гол на Джейми Варди.

Така „Брайтън“ продължава със силното начало на сезона, като отборът вече е трети във временното класиране с 12 точки, а „Лестър“ претърпя трета загуба и има 6 точки.