„Гранада“ изненада

„Гранада“ изненада "Севиля" и взе първа победа

„Гранада“ спечели с минималното 1:0 андалуския сблъсък срещу „Севиля“ в късния мач от 8-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в мача беше дело на Рубен Рочина в 25-ата минута.

По този начин домакините записаха първата си победа от началото на сезона и се изкачиха до 17-ата позиция в класирането с актив от 6 точки. Въпреки загубата „Севиля“ е четвърти с 14 точки, наравно с „Осасуна“.

По-рано вчера „Реал“ (Мадрид) допусна първо поражение в Ла Лига от началото на сезона, след като загуби от „Еспаньол“ с 1:2 като гост. Мадридчани имаха шанс да поведат с три точки на върха на класирането с успех в Барселона, но не се представиха на високо ниво и си тръгнаха без точки.

Нападателят Раул де Томас даде преднина на домакините в 17-та минута, а Алеиш Видал удвои преднината на каталунците 15 минути след началото на втората част. Голмайсторът на Кралския клуб Карим Бензема върна едно попадение в 71-та минута след подаване на Лука Йович, но до края възпитаниците на Карло Анчелоти така и не успяха да стигнат до обрат.

По този начин „Реал“ (Мадрид) остава на първото място със 17 точки, колкото има и градският съперник „Атлетико“, докато с успеха „Еспаньол“ се изкачи до 12-та позиция с актив от 9 точки.

Други резултати от кръга: Елче – Селта 1:0, Хетафе – Реал Сосиедад 1:1, Виляреал – Бетис 2:0.