„Левски“ и ЦСКАзавършиха 0:0 в голямото дерби на старта на пролетния полусезон от шампионата. Двубоят имаше голям зарад, протече с много единоборства и нерви на терена на „Васил Левски“, но в крайна сметка завърши без победител.

По един играч и от двата тима видя червения цвят на картона. В 75-ата минута Нуно Рейш бе изгонен за втори жълт картон и остави „сините“ да довършат мача с човек по-малко. Капитанът на „червените“ Петър Занев пък получи втори жълт и червен картон след последния съдийски сигнал, заради реакцията си срещу главния съдия Георги Кабаков.

На стадион "Васил Левски" пристигнаха над 27 000 зрители, като хиляди фенове на "сините" дойдоха с организирано шествие под наслов: "Левски“, ти си всичко за нас".

Още в 9-ата минута Мартин Райнов трябваше да напусне терена с окървавена глава. Халфът на "сините" пострада тежко при сблъсък с Евандро и бе откаран в болница със счупен нос. На негово място се появи Симеон Славчев, който дебютира за „Левски“ със счупена костица в палеца на крака, заради което бе заменен накрая.

В 32-ата минута "червените" поискаха дузпа заради рикошет в ръката на Живко Миланов, но такава не бе отсъдена. Три минути след това гол на Али Соу бе отменен поради засада.

Втората част започна с тотален натиск на "червените", които до 55-ата минута пропуснаха няколко пъти да се разпишат.

"Не съм доволен, бяхме по-добрият отбор, имахме инициативата, положения, трябваше да спечели, заяви след срещата треньорът на ЦСКА Милош Крушчич.-  Бяхме 10 минути с човек повече, имахме контрол над топката, играхме и с двама нападатели, но не успяхме да вкараме. Какво да се прави, това е футболът. В края на първото полувреме усетих, че доминираме. Казах им да продължаваме така, но нямахме късмет“, коментира още той.

„Не съм съвсем доволен. Изиграхме едно прилично първо полувреме, но през второто въобще не съм доволен. Отстъпихме игрово на ЦСКА, мисля, че няма да е толкова лошо, ако си го признаем, каза наставникът на „Левски“ Петър Хубчев. – Получиха се при нас и някои непредвидени смени, които нямаше как да не повлияят на играта ни.“