Големи изненади и драми в Шампионската лига

Две големи изненади белязаха мачовете от втория квалификационен кръг в Шампионската лига.

„Селтик“ получи тежък удар у дома от „Ференцварош“. Унгарците спечелиха с 2:1, като Токмак Нгуен вкара победно в 75-ата минута. Именно този норвежец преди година вкара голове и в двата мача с „Лудогорец“, за да изхвърли „Ференцварош“ тогава българския шампион още в първата квалификация.

„Легия“ (Варшава) се срина у дома и загуби от кипърския Омония. Срещата се реши в продълженията, където с голове на Жорди Гомес (бивш играч на „Левски“) от дузпа и Тиаго Сантос, отборът на треньора Хенинг Берг нанесе своя удар.

Драма беляза мача между АЗ „Алкмаар“ и „Виктория“ (Пилзен), където гостите водиха с 1:0 до последните секунди на петте добавени минути след 90-ата. Тогава бе отсъдена дузпа за тима от Нидерландия, който изравни. В продълженията „Алкмаар“ вкара още два пъти за крайното 3:1.

Най-голямата драма с 14 изпълнения на дузпи пък се състоя в Румъния. След като остана с 10 души още в 50-ата минута, „Динамо“ (Загреб) на два пъти успявяше да поведе срещу домакина „Клуж“, но румънският шампион се спаси в 93-ата минута и стигна до продължения. Те не бяха достатъчни и при 2:2 дойдоха дузпите. При 4:4 Гояк изпусна за „Динамо“ и точен удар на Голофка пращаше „Клуж“ напред. Но и той пропусна. Същото стори централният защитник Боли при 6:5 за хърватите, които продължават напред.