0

Г ермания вкара пет пъти през първото полувреме и надви със 7:1 Латвия в последната си контрола преди началото на европейското първенство по футбол.

Германия вкара пет пъти през първото полувреме и надви със 7:1 Латвия в последната си контрола преди началото на европейското първенство по футбол.

Мануел Нойер стана първият германски вратар със 100 мача за националния отбор, а Томас Мюлер и Кай Хавертц пропуснаха положения още в първите 90 секунди на срещата.

"В този мач бяхме безупречни. През последните няколко дни наблягаме много на разговорите за това как можем да изглеждаме по-добре на терена и през първото полувреме видяхме резултата. Имахме скорост, отлично темпо и перфектна преса", заяви Льов, който ще напусне поста след края на европейското първенство.

Хавертц направи двойно подаване с Робин Госенс и той вкара първия си гол за националния отбор в 19-ата минута, а Илкай Гюндоган и Мюлер бързо покачиха на 3:0. Германците, които завършиха 1:1 срещу Дания миналата седмица, обаче не спряха до там, като Хавертц вкара след рикошет и Серж Гнабри наниза петия гол още преди почивката.

Резервата Тимо Вернер пък се разписа пет минути след полувремето и след като Алексейс Савелевс върна един гол, Лерой Сане оформи крайното 7:1 в 76-ата минута.

"В този мач и ударите ни влизаха, а това беше голям проблем за нас в последните няколко месеца. Трябва да продължим да вкарваме положенията, които създаваме. На европейското първенство може би ще ни трябва и малко повече живец през пълните 90 минути", добави Льов.

Германците започват Евро 2020 срещу световния шампион Франция на 15-и юни в Мюнхен.

В друга контрола, играна снощи, Андрий Ярмоленко вкара два гола и Украйна победи Кипър с 4:0 в Харков. С този мач отборът на Андрий Шевченко сложи официално край на подготовката си за Евро 2020. Украинците започват турнира срещу Нидерландия в неделя.

Кипър удържа домакините до 36-ата минута, когато Андреас Панайоту бе изгонен с червен картон заради нарушение срещу Александър Зубков в наказателното поле. Ярмоленко откри от дузпа, а Александър Зинченко вкара още една преди почивката след игра с ръка на Николас Йоану.

Роман Яремчук вкара трети гол в началото на второто полувреме и минути по-късно Ярмоленко оформи крайното 4:0.