Германия с евротитлата по футбол за младежи до 21 г.

Германия победи с 1:0 Португалия във финала на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години, което се проведе в Унгария и Словения.

Единственото попадение в мача, игран в Любляна снощи, падна в 50-ата минута, когато нападателят на „Андерлехт“ Лукс Нмеча прати топката в мрежата на "мореплавателите".

През първото полувреме Германия имаше по-добрите положения, но пропусна вземе аванс. Топката срещна и гредата при удар на Виртц.

Пет минути след подновяването на играта Ридле Баку проби и пусна извеждащ пас към Нмеча, който майсторски откри резултата. До края на мача Португалия упражни натиск, но чистите положения бяха за германците.

Вратарят Коща на два пъти се намеси решително, след като резервата Адейеми оставаше сам срещу него.