Йозеф Ферщл (Гер) записа втората си победа в Световната купа по ски алпийски дисциплини, след като спечели супергигантския слалом в Кицбюел. Той стартира с №1 и изненада фаворитите, като финишира с най-добро време 1:13,07 мин. по трасето с дължина 2150 метра, денивеляция 540 м и 36 врати. Преди това той беше печелил пак на Супер Г през 2017 г. във Вал Гардена. Бащата на Йоэеф - Сеп Ферщл, има победи на спускане в Кицбюел през 1978 и 1979-а.

Втори, на 0,08 сек. остана Йоан Клари (Фр), а трети, на 0,10 победителят от петъчното спускане на страховитата писта "Щрайф" Доминик Парис (Ит). На тази писта Парис има 3 победи на спускане и 1 на Супер Г. Четвърти, на 0,15 сек., стана Винсент Крихмайер (Ав) с което оглави класирането в дисциплината с 236 т. В генералното води Марсел Хиршер (Ав) с 1116. Сред 11-те, незавършили беше и водачът при спускачите Беат Фойц.

Световната вицешампионка Щефани Фенийр (Ав) пък спечели спускането при жените в Гармиш-Партенкирхен. Тя финишира за 1:37,46 мин. по трасе 2920 м, денивелация 720 м и 39 врати при първата си победа за Световната купа. Втора, на 0,25 сек. стана София Годжа (Ит), а трета, на 0,54 - Кира Вейдъл (Гер). Състезанието беше прекратено след спускането на 42 от записаните 52 алпийки, след като 7 паднаха.