Тежка загуба допусна ЦСКА в първата си контрола на испанска земя. След като преди дни на лагера в Турция „червените“ биха с 4:0 казахстанския „Каспий“ в Турция, сега паднаха с 0:5 от втородивизионния германски „Нюрнберг“.

В курорта Марбея треньорът Милош Крушчич пусна през първото полувреме предполагаемите титуляри, на които ще разчита през пролетта. Въпреки това обаче ЦСКА не успя да застраши сериозно вратата на съперника, като се оказа догонващ в резултата в 29-ата минута. „Нюрнберг“ поведе след попадение в куриозна атака, при която цели трима футболисти на германците пропуснаха да вкарат, преди да се разпише Лохкемпер. Първо Доведан в опита си да преодолее Бусато не уцели топката, което се получи като извеждащ пас към Черин. Той от своя страна шутира от 6-7 метра в хвърлилия се на шпагат Мазику. Последва нов опит за удар, този път на Зрелак, но и той не се получи, за да се наложи намесата на Лохкемпер, който с изстрел от 8 метра вкара за 1:0.

Само четири минути по-късно отново Лохкемпер се разписа след центриране отляво и ефектен изстрел от воле в близкия ъгъл на вратаря на ЦСКА Черниаускас, появил се на мястото на Бусато секунди по-рано.

През втората част „армейците“ излязоха с изцяло подменен състав, но не успяха да се разпишат, а вместо това допуснаха нови 3 гола. В 66-ата минута резултатът набъбна на 3:0 след автогол на Греъм Кери. Ирландецът, който в тази проверка се подвизава на левия бек, не успя да изчисти центриране отляво и изпрати топката в собствената си врата. В 72-ата минута „Нюрнберг“ отбеляза четвърти гол, а негов автор стана Михаел Фрай, реализирал сам срещу Шаламанов. В последната секунда пък Гълъбов направи дузпа, с която германците оформиха крайния резултат.

Следващата проверка на ЦСКА е на 26 януари срещу японския „Шонан Белмаре“.

Преди мача с „Нюрнберг“ пък главният мениджър на ЦСКА Стойчо Стоилов даде интервю пред германския таблоид „Билд“, в което разкри любопитни детайли от престоя си в „Нюрнберг“ като футболист. Бившият халф, който има 64 мача и 8 гола за клуба, призна, че е бил арестуван при пребиваването си в Германия заради фалшив паспорт.

"Нюрнберг” беше най-добрата спирка в кариерата ми, сподели Стоилов. - Да играеш пред 40 хиляди фантастични фенове - това е нещо, което никога няма да забравя. Забърках се и в неприятност, прекарах една вечер в ареста. Това е най-голямата глупост, която се е случвала в живота ми. Тогава България не беше член на Европейския съюз и бившият ми клуб (Литекс, б.р.) ми извади гръцки документи, за да мога по-лесно да премина в отбор от Англия. Но вместо това се озовах в “Нюрнберг”. Никой не е мислил, че последствията ще бъдат такива", коментира ситуацията Стоилов.