Футболист на „Лестър“ се замеси в скандал

След историческата купа на Англия

„Лестър“ спечели Купата на Англия за първи път в своята история. „Лисиците“ победиха „Челси“ с 1:0 на финала на „Уембли“, а Юри Тилеманс вкара грандиозен гол.

След мача имаше голямо тържество за играчите на „Лестър“, които написаха нова страница в историята на клуба, след като трофея за Купата на Англия за първи път е в тяхната витрина.

След мача футболистът на „Лестър“ Даниел Амарти демонстрира голямо неуважение към съперника „Челси“, след като хвърли флагчето на лондонския отбор на земята.

26-годишният футболист пристигна в „Лестър“ през януари 2016 година от „Копенхаген“ и беше част от отбора, спечелил титлата във Висшата лига. Сега той е част от тима, който пренаписа историята на клуба.

Двубоят на „Уембли“ постави рекорд по посещаемост, тъй като близо 21 000 зрители гледаха от трибуните, което не се е случвало от началото на пандемията.

Интересно е да се отбележи, че „Челси“ стигна до изравнителен гол в последната минута на редовното време. Бен Чилуел отправи прострелно центриране, а Уесли Морган прати топката в собствената си мрежа. След справка с ВАР обаче съдията Майкъл Оливър отсъди засада и отмени попадението.