„Фулъм“ се завърна във Висшата лига

„Фулъм“ победи с 2:1 „Брентфорд“ във финалния плейоф за влизане във Висшата лига.

Герой за „котиджърс“ стана левият бранител Джо Брайън, който отбеляза два гола в продълженията на мача. Така тимът на Скот Паркър се завърна в английския елит след едногодишно отсъствие. Специалистите веднага изчислиха, че „Фулъм“ ще спечели от промоцията 135 млн. паунда. Лондончани се присъединиха към „Лийдс“ и УБА, които по-рано си бяха осигурили място във Висшата лига.

Съперниците подходиха предпазливо във финала на „Уембли“ и в редовното време не успяха да създадат много положения. Всичко се реши в 105-ата минута, когато вратарят на „Брентфорд“ Рая сгреши фатално. „Фулъм“ получи възможност да изпълни свободен удар от близо 40 метра. Зад топката застана Брайън, но вместо да центрира бекът изненада Рая с директен удар във вратата, за да отбележи за 1:0. В 117-ата минута Брайън направи двойно подаване с Митрович и изведен сам срещу вратаря вкара втория гол за своя отбор. Силите на „пчеличките“ стигнаха само за почетното попадение на  Хенрик Далсгард в последните секунди на двубоя.