Французойка спечели титлата в Палермо

Фиона Феро от Франция спечели първия официален тенис турнир от март насам.

Тя завоюва титлата на клей в Палермо, след като се наложи над четвъртата поставена Анет Контавейт от Естония с 6:2, 7:5 след час и 43 минути игра.

В първия сет родената в Белгия 23-годишна Феро доминираше напълно, но във втория Контавейт пое инициативата и поведе с 5:3. От този момент французойката започна обрата и не загуби нито гейм до края.

„Това беше най-добрият ми мач тук. Трудно беше, но съм много щастлива, че успях“, призна шампионката, за която това е втора титла в кариерата.

С получените 280 точки Фиона Феро се изкачи девет места в световната ранглиста до рекордната за нея 44-а позиция.