Французинът Кентен Фийон-Мейе спечели масовия старт на 15 км за мъже от Световната купа по биатлон в Поклюка (Словения).

27-годишният Фийон-Мейе измина трасето за 36:21.5 минути и пропусна само една мишена в четирите си стрелби. Така той записа първа победа за сезона и трета в кариерата си.

Втори се нареди Бенедикт Дол (Германия) с изоставане от 10.0 секунди и една грешка, а трети финишира носителят на Големия кристален глобус Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) с две пропуснати мишени и пасив от 10.3 секунди.

Четирима биатлонисти имаха шанс да стигнат до призовите места, но Дол и Бьо бяха най-бързи по последната обиколка. Четвърти и пети финишираха съответно Ветле

Кристиансен (Норвегия) с една грешка и на 10.6 секунди след победителя и лидерът в генералното класиране за сезона Мартен Фуркад (Франция) също с една пропусната мишена и пасив от 10.8 секунди.

Фуркад излезе втори на 7.0 секунди след Фийон-Мейе след последната стрелба от положение прав, но не успя да издържи на атаката на Дол и двамата норвежци по последната обиколка.

Състезанието премина без българско участие.

Седемкратният носител на Световната купа Фуркад остава начело в генералното класиране след 13 от 24 състезания с 601 точки, следван от сънародника си Кентен Фийон-Мейе с 532 точки и Йоханес Тингес Бьо с 482 точки.

От българите Владимир Илиев е 29-и със 138 точки, а Красимир Анев е 57-и с 34 точки. /БТА

По темата: биатлон