Григор Димитров претърпя тежка загуба на четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Торонто. Българинът бе унижен от финалиста от тазгодишния "Уимбълдън" Кевин Андерсън. нашият не оказа почти никаква съпротива на 32-годишния тенисист от ЮАР и отстъпи с 2:6, 2:6.

Въпреки това Димитров успя да подобри представянето си от миналата година, когато отпадна в третия кръг на надпреварата. Заради това той ще добави 90 точки към актива си в световната ранглиста, където заема пета позиция.

Григор обърна от 0:30 първото си подаване в срещата, като при 30:30 затрудни максимално съперника си с блестящ минаващ удар от бекхенд и принуди гиганта от ЮАР да сбърка. Андерсън също взе на 30 откриващия си сервис-гейм, а първата почивка в мача дойде при предимство от 2:1 за 27-годишния хасковлия.

В петия гейм форхенд в мрежата от комфортна позиция, двойна гершка и страхотен уинър на Андерсън усложниха много нещата за сервиращия Димитров, който трябваше да прави обрат от 0:40. Българинът взе следващите две точки, но Андерсън реализира третия брейкпойнт и сътвори първия пробив в мача. С бърз гейм на 15 Андерсън затвърди пробива и поведе с 4:2. В седмия гейм Григор допусна обрат от 40:15 и допусна нов пробив, което на практика реши съдбата на първия сет, който бе затворен от южноафриканеца без особени трудности с 6:2.

Сривът в играта на Григор обаче не приключи с края на първия сет. Втората част започна с пробив на нула в полза на Андерсън, който вече изглеждаше доста по-близо до победата от българския си противник. Димитров прекъсна серията на Андерсън от 7 поредни гейма и съкрати изоставането си в резултата на 1:2, вземайки на нула подаването си - глътка въздух за първата ни ракета.

В шестия гейм Димитров донякъде затрудни Андерсън при сервис на южноафриканеца, но не успя да стори нищо повече от това да достигне до 40:40 и финалистът от “Уимбълдън” поведе с 4:2. След това бе въпрос на време Димитров да загуби мача. Следващата седмица Григор ще играе на Мастърса в Синсинати, където трябва да защитава титлата си.

По темата: Григор Димитров