Финал преди финала: Ноле срещу Рафа в Париж

Мечтаният полуфинал между Новак Джокович и Рафаел Надал на „Ролан Гарос“ вече е факт. Двамата ще се изправят един срещу друг в Париж, след като спечелиха своите мачове от 1/4-финалите.

Водачът в схемата Новак Джокович победи деветия поставен Матео Беретини с 6:3, 6:2, 6:7(5), 7:5 и достигна 40-ия си полуфинал на турнир от Големия шлем. Единствено Роджър Федерер има повече полуфинали от Шлема в кариерата си - 46.

Срещата бе прекъсната в четвъртия сет за около 20 минути заради вечерния час в Париж, наложен заради пандемията. В 23 часа местно време феновете трябваше да напуснат трибуните, което предизвика недоволството им.

Испанецът Рафаел Надал пък продължи похода си към рекордна 14-а титла на „Ролан Гарос“. Краля на клея се класира на полуфиналите след победа над аржентинеца Диего Шварцман с 6:3, 4:6, 6:4, 6:0 за 2.48 часа игра.

Надал загуби сет, с което прекъсна серията си на 36 поредни спечелени сета в Париж, но това само допълнително мотивира Матадора, който в четвъртия сет не даде и гейм на съперника.