Себастиан Фетел от отбора на „Ферари“ ще стартира от първа позиция в Гран при на Канада, седми кръг от шампионата във Формула 1.

Бившият световен шампион направи най-бърза обиколка на пистата "Жил Вилньов" за 1:10,240 минути. Това е първи пол позишън за германеца през 2019 г. и общо 56-ти в неговата кариера.

През миналия сезон Фетел отново стартира първи в Монреал и след това спечели състезанието.

На втора позиция в квалификацията е настоящият световен първенец Люис Хамилтън с „Мерцедес“. Британецът изостана на 0,206 секунди след Фетел.

Трети се нареди Шарл Льоклер (Монако) от „Ферари“. Неговото време е 1:10,920 минути. Четвърти е австралиецът Даниел Рикардо от „Рено“, докато на пета позиция е Пиер Газли (Франция) от „Ред Бул“.

Финландецът Валтери Ботас от „Мерцедес“ остана едва на шесто място.

В генералното класиране при пилотите след шест кръга води Люис Хамилтън със 137 точки, а на втора позиция със 17 точки по-малко е Ботас. Себастиан Фетел е на трето място с 82 точки.