Роже Федерер постигна страхотна победа на 1/2-финалите на „Уимбълдън”, надделявайки в същинската тенис-класика над големия си исторически съперник Рафаел Надал. Маестрото от Базел затвори епичната среща в четири сета – 7:6(3), 1:6, 6:2, 6:4, за малко повече от три часа игра.

По този начин Федерер се класира за 11-ия си финал на „Ол Инглънд Клъб“, където ще мери сили срещу друг легендарен негов съперник – Новак Джокович.

Мачът между Рафа и Роже наистина оправда всички предварителни очаквания, а швейцарецът взе реванш за поражението си, което претърпя на „Ролан Гарос” през май. Това беше 16-ата победа на Федерер в мач №40 срещу Надал. Маестрото ще се бори в неделя за деветия си трофей на „Уимбълдън“.

Четирикратният шампион от „Уимбълдън“ Новак Джокович пък ще се опита да защити титлата си в неделя.

На поруфинала водачът в световната ранглиста се наложи над №23 в схемата Роберто Баутиста Агут от Испания с 6:2, 4:6, 6:3, 6:2, за да се класира на шестия си финал в турнир от „Големия шлем“.

Сърбинът завърши двубоя с 41 печеливши удари (10 аса) при 29 непредизвикани грешки (3 двойни). Баутиста Агут записа 34 уинъра (5 аса) и 30 непредизвикани грешки (2 двойни).

"Много съм щастлив, беше труден мач. Моят съперник показа висока класа и ми създаде доста проблеми. Имаше доста равностойни геймове и срещата можеше да тръгне в друга посока. Разбира се, че ще гледам мача между Федерер и Надал, голям фен съм на тези двубои", коментира Новак след своята среща.