Фамозен гол в края спря „Челси“

„Астън Вила“ с втора победа като гост

Фантастичен гол на Джаханбакш донесе точка на „Брайтън“ срещу „Челси“ в мач от 21-ия кръг във Висшата лига на Англия. Иранецът влезе в игра като резерва, а в 84-а минута с блестяща задна ножица изравни резултата за крайното 1:1. Сесар Аспиликуета откри резултата за „Челси“ в десетата минута, като отбеляза първия гол във Висшата лига за 2020 година.

Така отборът на Франк Лампард продължава да е четвърти в класирането, но през последните седмици постепенно разликата между него и преследвачите намалява. Преди да изиграят срещите си от 21-ия кръг „Манчестър Юнайтед“ и „Тотнъм“ са съответно на пет и шест точки зад "сините".

Освен това клубът регистрира загуба от 96,6 млн. лири за финансовата година, завършила на 30 юни 2019 г. Липсата на участие в Шампионската лига през миналия сезон, трансферите на Жоржиньо, Матео Ковачич, Кепа Арисабалага и Кристиан Пулишич доведоха до загубите в размер на близо 100 милиона паунда, пише във финансовия отчет на лондонския клуб, който е цитиран от британските медии. Въпреки това от ръководството на "сините" са категорични, че са спазили изискванията за финансов феърплей на УЕФА. Общите дългове на „Челси“ се покачиха на 446,7 млн. лири.

В друг ранен мач от кръга „Астън Вила“ спечели едва втората си победа като гост в английското първенство, след като се наложи с 2:1 срещу „Бърнли“. Това бе и първата победа на бирмингамците на "Търф Муур" от 1936-а година насам.

„Вила“ вкара чрез Джак Грийлиш още в 11-та минута, но ВАР отмени гола заради минимална засада. Английският халф обаче записа асистенция само 12 минути по-късно, когато подаде на Уесли и бразилецът стреля покрай Ник Поуп за 1:0 в полза на гостите.

Грийлиш покачи на 2:0 четири минути преди почивката и „Астън Вила“ се сдоби с комфортен аванс, който не изпусна до края. Така тимът се измъкна от зоната на изпадащите и е с 21 точки, докато „Уест Хем“ е под чертата с 19. „Бърнли“ има три точки повече от бирмингамците.