Сериозни изненади поднесе стартът на Шампионската лига, след като във вторник всички грандове се издъниха в дебютните си срещи.

Безспорно най-изненадваща бе загубата на защитаващия титлата си „Ливърпул“, който започна със загуба срещу „Наполи“ с 0:2. Поражението бе съвсем заслужено, което накара мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп да признае за проблем в тима си. „Това е болезнена загуба, взехме неправилни решения във важните моменти. Не успяхме да реализираме положенията си, а това е сериозен проблем, трябва да го призная“, разочарован бе германският специалист.

Друг от фаворитите за трофея - „Барселона“, също не успя да спечели и бе на косъм от загубата. Каталунците стигнаха само до 0:0 в гостуването си на „Борусия“ (Дортмунд), като се спасиха, след като Марко Ройс изпусна дузпа за домакините, а Юлиан Брандт нацели напречната греда. Дебют за каталунците в турнира направи 16-годишният Ансу Фати, който стана най-младият играч с официални минути за тима си в Шампионската лига.

Бомбата на вечерта пък хвърли „Валенсия“, който попари с 2:0 „Челси“ насред Лондон.

„Прилепите“ спечелиха след гол на Родриго в 75-ата минута, нанасяйки първа загуба за „сините“ на „Стамфорд бридж“ от 3 години.

Като изненада може да се приеме и грешната стъпка на „Интер“, който се спаси от домакинска загуба от „Славия“ (Прага) след изравнителен гол на Барела в 92-рата минута. „Мисля, че очакванията към мен и отбора са прекалено високи, не съм магьосник и няма как да направя от патетата лебеди“, заяви след двубоят треньорът на „нерадзурите“ Антонио Конте.

В останалите мачове от вечерта „Залцбург“ разгроми „Генк“ с 6:2, „Лион“ и „Зенит“ направиха 1:1, „Бенфика“ падна от „РБ Лайпциг“ с 1:2, а „Аякс“ нямаше проблеми при домакинското 3:0 срещу „Лил“.