Еврошампионка надви Мирела Демирева в скока на височина
2

Страх от контузия спря Ивет на 200 метра

Очакваното с голям интерес бягане на Ивет Лалова на 200 м на европейското отборно първенство в Стара Загора снощи не се състоя. Топ атлетката ни бяга в събота в щафетата на 4 х 100 м.

Въпреки, че не почувства болки в сухожилието, което лекува близо месец красавицата реши да не стартира в неделя, за да не рискува излишно. Вместо нея на 200 м бяга Инна Ефтимова, която завърши втора с 23,67 сек.

Голямата атракция на втория състезателен ден в Стара Загора бе скокът на височина при жените. В него за първото място драматично измъкна еврошампионката в зала от 2017-а Айрине Палшите (Литва). Тя преодоля от третия опит 193 см. В първия си старт на българска земя за 2021 и втори за сезона Мирела Демирева завърши на второто място с личен рекорд за 2021 от 191 см. До 193 см Палшите вървеше втора, защото 191 см ги мина от втори опит. След това литовката опита и 196 см, но не успя.

Очаквано Митко Ценов спечели с лекота бягането на 3000 м с препятствия. с 8:33,80 мин, но остана на 7 секунди от норматива за Токио. Той все пак има голям шанс да вземе квота по ранглиста или още идния уикенд на Балканиадата в Белград.

Георги Цонов започна с 2 фаула на троен скок, но с 16,35 м в последния четвърти опит спечели първото място. С личен рекорд от 13,86 сек победата на 110 м взе Станислав Станков. Призовото трето място на овчарски скок зае Евгени Енев (5,10 м). За радост на публиката в Стара Загора норматив за Токио покри Габриела Петрова. В тройния скок тя записа личен рекорд за сезона от 14,42 м, както и още 3 опита над 14,10 м.

Атлетите ни продължават битката със Словения за третото място, което дава право на качване в първа лига.