Евробоецът ЦСКА пак е тук!

Тимът на Стамен Белчев пречупи БАТЕ с голове на Али Соу и Кери, Бусато отново хвана дузпа. Б36 Торсхавн е следващият съперник

Евробоецът пак е тук! ЦСКА се справи с кошмара на родните отбори в Европа – БАТЕ Борисов, побеждавайки го с 2:0 с попадения на Али Соу и Греъм Кери в края на двете полувремена. Беларусите вече елиминираха два български тима – „Левски“ през 2008 г. и „Литекс“ година по-късно. Но 31-кратният шампион се оказа непреодолимо препятствие за отбора от бившата съветска република. В следващия кръг на Лига Европа „армейците“ ще са домакини на Б36 Торсхавн, който елиминира ТНС. Това ще е първи двубой в Европа между български тим и такъв от Фарьорските острови. Срещата е на 24 септември в София.

Още в 4-ата минута се откри добра възможност пред домакините. Санкаре и Енрике изпълниха заучено фаул, но гостите се справиха. Беларусите отговориха чрез удар на Нехайчик – точен, но лесна плячка за Бусато. Последваха няколко по-добри атаки на БАТЕ, но за щастие „армейската“ защита се справи. В 26-ата минута дойде и най-голямата опасност. Тогава Вилумсон бе изведен зад защитата, но не успя да нанесе удар, а и Бусато бе на мястото си. Шест минути след това гостите получиха дузпа. Първо Нехайчик удари напречната греда с глава, топката стигна до Вилумсон, който бе ударен от Бусато – дузпа за БАТЕ. От бялата точка обаче Милич би слабо и Бусато спаси без проблеми. Това е трета поредна дузпа, която бразилецът спасява след тази на Самурая на Сайрънс, Васил Панайотов от Черно море и сега на Милич от БАТЕ.

ЦСКА обаче показа силата си и удари в самия край на първата част. Тогава преместелият се отляво Георги Йомов нахлу и стреля, вратарят Шербицки изби, но право в краката на Али Соу, който нямаше как да сбърка – 1:0!

В 55-ата минута Енрике проби добре отляво и шутира, но право в ръцете на Шербицки. Последва мощен удар на Санкаре, който за съжаление не намери целта. В 65-ата минута отново Бусато бе герой за ЦСКА. Той изби мощен удар на Скавиш в напречната греда. След това Юнус Санкаре получи контузия и поиска смяна, а вместо него влезе Тиаго Родригес. Все още не е ясно дали сенегалецът ще бъде на линия за дербито с Лудогорец в неделя. До края на срещата беларусите опитаха някакъв натиск, но положения липсваха. Греъм Кери пък се възпозлва от лошо изпълнен фаул от страна на гостите и вкара на празната врата за 2:0 в 95-ата минута.„Червена“ България може да ликува – ЦСКА окачи скалпа на БАТЕ на колана си.