„Евертън“ отстрани „Тотнъм“ в мач с 9 гола

Отборът на “Евертън“ се класира за четвъртфиналите на ФА Къп, след като победи „Тотнъм“ с 5:4 у дома след продължения в много интересен и оспорван двубой.

В най-резултатния двубой в надпреварата между два елитни тима от 1961 година насам “карамелите” успяха да надделеят и да продължат да мечтаят за първи трофей от 1995 година.

На “Гудисън Парк” “шпорите” започнаха отлично и поведоха още в третата минута чрез Давинсон Санчес, но само в рамките на седем минути в края на първата част домакините стигнаха до пълен обрат и аванс от два гола след попадения на Доминик Калвърт-Люин, Ричарлисон и Гилфи Сигурдсон от дузпа. Точно преди почивка Ерик Лаемла върна „Тотнъм“ в мача, а в 57-та минута Санчес изравни за 3:3 с второто си попадение в срещата. Ричарлисон отново даде преднина на тима на Карло Анчелоти в 68-та минута, но лондончани все пак стигнаха до продължения, благодарение на гол на Хари Кейн в 83-та минута.

Решаващия гол в двубоя отбеляза Бернард в 97-та минута, оформяйки крайното 5:4 и изпращайки „Евертън“ напред в турнира.

За четвъртфиналите на ФА Къп се класираха още „Манчестър Сити“, „Лестър“ и „Шефилд Юнайтед“. Жребият за следващата фаза ще се тегли тази вечер.