„Евертън“ излезе начело във Висшата лига

„Евертън“ оглави временното класиране във Висшата лита на Англия, след като постигна трета поредна победа в първенството. "Карамелите" победиха с 2:1 като гост над отбора на „Кристъл Палас“, който също до момента имаше две победи, втората от които на "Олд Трафорд". Доминик Калвърт-Люин (10') откри резултата с петия си гол от началото на сезона. Шейку Кояте (26') изравни, но Ричарлисон донесе победата на гостите с гол от дузпа пет минути преди края на първата част.

В 10-ата минута Хамес намери Коулмън отдясно, след което капитанът на „Евертън“ центрира много добре, а Калвърт-Люин засече отблизо, с което даде преднина на гостите, разписвайки се в трети пореден мач. Това бе пети гол за нападателя от началото на сезона във Висшата лига. В 26-ата минута Шейку Кояте изравни с глава, след като засече много добро центриране на Андрос Таунзенд от корнер. Девет минути след това топката срещна ръката на Уорд, след като Дин опита подаване с глава към Ричарлисон. Първоначално реферът Кевин Френд не отсъди нищо, но след като изгледа повторение на монитора, посочи бялата точка. Ричарлисон изпълни силно, пращайки топката в горния ляв ъгъл - 2:1 за „Евертън“. През второто полувреме „Кристъл Палас“ подобри представянето си, но не успя да промени резултата.