“Етър“ стигна до равенство с „Ботев“ (Пд) в последната секунда

“Ботев“ (Пловдив) изпусна победата срещу „Етър“ в последната секунда, завършвайки 1:1 в двубой от 9-ия кръг на Първа лига. Попадението за състава на домакините беше дело на Джонатан Перейра в 18-ата минута.

След не особено добре изчистен ъглов удар от страна на „Етър“, Тодор Неделев взе топката и пласира центриране, с което се размина стражът Христо Иванов, а Джонатан Перейра беше на точното място, за да реализира на опразнената врата.

Натискът на момчетата на Петко Петков се засили, особено през второто полувреме, но се стигна само до няколко неточни или слаби удари отдалеч.

Драмата обаче предстоеше и тя се случи в третата минута на добавеното време. След огромно разбъркване в наказателното поле на "канарчетата" Преслав Боруков се домогна до топката и успя да разстреля Аргилашки за 1:1.

Така „Ботев“ (Пловдив) пропусна да вземе глътка въздух, оставайки на 12-та позиция с актив от 9 точки, докато „Етър“ взе точка във втори пореден мач и вече има 2 в актива си през сезона.