“Етър“ засега без лиценз за Европа

Лицензионната комисия към БФС разгледа кандидатурите на клубовете, подали заявка за получаване на лицензи за участие в турнирите на УЕФА и Първа лига за сезон 2019/2020 г.

От съобщението, публикувано в официалния сайт на Българския футболен съюз става ясно, че само осем клуба от Първа лига получават лиценз за Европа, като в това число изненадващо не попада “Етър”. Това на практика обезсмисля финала за седмото място между търновци и „Славия“, победителят от който ще играе бараж за класиране в евротурнирите с третия в първенството (в момента „Левски“, б.р.). От „Етър“ обаче заявиха, че не са получили евролиценз, просто защото още не са подали документи, а това ще стане, ако клубът се класира за турнирите.