Два бързи гола изпратиха „Черно море“ на осминафиналите

С два гола в рамките на първите двадесет минути „Черно море“ победи с 2:0 като гост втородивизионния „Миньор“ (Перник) и се класира за осминафиналите в турнира за купата на България.

На "Стадиона на мира" варненци започнаха вихрено мача и откриха резултата още в седмата минута. Леандро Андраде нахлу по крилото отдясно и подаде към Стефан Велев, който заби топката в мрежата на „Миньор“ за 1:0.

Десет минути по-късно Зе Гомеш излезе сам срещу вратаря на домакините Алекс Георгиев и не сбърка за 2:0.

Вторият гол явно отчая домакините от „Миньор“ и до края на срещата те така и не намериха адекватен отговор как да се противопоставят на съперника си. В същото време гостите от Варна контролираха спокойна мача и макар да не стигнаха до нов гол, на няколко пъти бяха близо до такъв.

Успехът над „Миньор“ сложи край на серията на „Черно море“ от три официални мача без победа.