Дузпа в края спря „Тотнъм“

„Тотнъм“ изпусна нелепо трите точки в домакинството на „Нюкасъл“, след като Калъм Уилсън изравни от дузпа за крайното 1:1 в 97-ата минута. Наказателният удар бе даден за игра с ръка след разглеждане с ВАР. Лукас Моура даде преднина на Тотнъм в 25-ата минута.

„Шпорите“ доминираха през цялата среща и създадоха редица положения, но така и не стигнаха до втори гол. Това се оказа фатално, тъй като в края на двубоя Ерик Дайър отклони топката с ръка в наказателното поле.

В друг мач от този кръг „Лийдс“ спечели с 1:0 при гостуването си на „Шефилд Юнайтед“ и показа, че се чувства комфортно във Висшата лига. След първите три кръга тимът вече има актив от шест точки. Единственото попадение в мача реализира Патрик Бамфорд в 88-ата минута.