Дузпа в края донесе точка на „Арда“ на „Армията“

ЦСКА изпусна победата над „Арда“ заради спорна дузпа в последните секунди на добавеното време. Срещата на "Българска армия" завърши при резултат 1:1, като тимът на Любо Пенев водеше с 1:0 до 92-ата минута. Тогава обаче реферът Васимир Ел-Хатиб отсъди дузпа, която бе реализирана от юношата на „червените“ Тонислав Йорданов.

Пенев дебютира за пореден път в родното първенство начело на ЦСКА. Той направи доста промени в състава си, а тимът му бе много по-деен от своя съперник. Юга пропиля две отлични възможности, а вратарят на „Арда“ Симеонов се намеси решително на два пъти.

ЦСКА поведе в 68-ата минута. Йомов получи топката по фланга, като останаха големи съмнения за засада. Националът подаде на Варела, който центрира към Кайседо и нападателят непокрит пред вратата реализира с глава.

„Арда“ натисна в последните минути, а развръзката дойде в добавеното време. Занев хвана леко Крумов, който веднага се строполи в наказателното поле на домакините, а съдията отсъди дузпа. Тонислав Йорданов изпълни много прецизно от бялата точка и реализира за 1:1. Веднага след това бе даден край на мача.

"Червените" са с 44 точки на третото място и се отдалечиха още повече от лидера „Лудогорец“, който днес взе победа над „Монтана“ и има актив от 55 точки. Вторият „Локо“ (Пд) е с 46, а „Арда“ е с 39 на четвъртото място.