„Дунав“ си осигури бараж с „Монтана“

„Дунав“ (Русе) спечели с 1:0 срещу „Царско село“ и си осигури второто място в групата на изпадащите от плейофите на първа професионална футболна лига. Така русенци си осигуриха бараж за оставане срещу третия от Втора лига – „Монтана“, с който ще се срещне в петък. Загубата изпрати „Царско село“ на бараж срещу втория от Втора лига – „Септември“. Мачът е насрочен за събота.

„Дунав“ бе по-активният отбор в атака през първото полувреме и в 23-та минута бе много близо до гол, но Свилен Щерев не се възползва от грешката в защитата на гостите и удари напречната греда. Това положение бе последвано от още две, но вратарят на гостите Михаил Иванов спаси опасни удари на Петко Цанков и Диян Димов.

„Дунав“ натискаше и през втората част, но на нападателите в светло синьо им липсваше точност в завършващия удар до преполовяването на полувремето. Така се стигна и до най-чистата ситуация в 72-та минута, когато Фернандо Кавалканте получи топката на отлична позиция, но и той не успя да уцели вратата на Михаил Иванов.

„Дунав“ в крайна сметка стигна до заслужена победа с гол в 89-та минута. Мерт Тасим центрира ниско от лявото крило и резервата Григор Долапчиев засече топката на близка греда, изпращайки я в мрежата на гостите за крайното 1:0.