Драмата в „Белензеш“ - заради новия щам на COVID

Тринадесетте случая на заразени футболисти от португалския тим „Беленензеш“ вероятно са свързани с новия вариант на коронавирус Omicron, съобщава Португалският национален здравен институт (INSA).

Твърди се, че един от служителите скоро е пътувал до Южна Африка. Поради тази причина клубът успя да изведе само 9 играчи в събота срещу „Бенфика“ в скандалния мач, прекратен в началото на второто полувреме при резултат 7:0 за лисабонския гранд.

Днес Португалската футболна лига обяви, че започва дисциплинарно производство и разследване на двубоя. Като полеви играч за „Беленензеш“ се появи дори и вторият вратар, а в началото на второто полувреме домакините излязоха за втората част само със 7 човека. И след като вратарят, който този път играеше като халф, падна на терена, съдията беше принуден да прекрати срещата.

Сле двубоя стана ясно, че и двата клуба са поискали от Лигата мачът да бъде отложен, но не са получили одобрението и обвиниха ръководителите за случката. В отговор на обвиненията футболните управници в Португалия контрираха, че не са получили официално искане с писмо за отлагането на срещата. В своето становище също така организацията обяснява, че започва разследване на случая, за да определи кой носи отговорност "във всяка една стъпка и особено що се касае за спазването на санитарните протоколи".