Доминик Тийм е новият шампион на US Open

Доминик Тийм е новият шампион на US Open след луд и паметен финал срещу Александър Зверев, продължил до рано тази сутрин българско време.

Австриецът обърна мача след 0-2 сета, за да вдигне победно ръце за 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6. Всичко това са просто цифрички и далеч не описват екшъна, продължил 4 часа и 5 минути в Ню Йорк.

Тийм бе на път да загуби и четвъртия си финал в Големия шлем, докато Зверев виждаше себе си с титлата още от първия опит.

След 2-0 сета той сякаш контролираше положението, но 27-годишният австриец намери сили и характер за обрата. Той е и първият шампион в Шлема, роден след 1990 г.

Двамата са близки приятели и след края това се видя - взаимното уважение бе искрено, а сълзите в очите им издаваха невероятната емоция на тази незабравима вечер.