“Добруджа“ и „Хебър“ са във финалната четворка за Купата по волейбол

“Добруджа 07“ (Добрич) се класира за финалната четворка в турнира за Купата на България по волейбол за мъже, след като спечели гостуването си на ЦСКА в София.

Добруджанци надиграха „червените“ с 3:1 (25:20, 16:25, 25:19, 25:22 ) в мач от 1/4-финалите на надпреварата, който се игра в столичната зала “Васил Симов“. Така „зелените“ отстраниха армейците и продължават напред в спора за трофея.

Успехът е и своеобразен реванш за добруджанци, след като в предишното гостуване на ЦСКА за Суперлигата в началото на февруари те отстъпиха на домакините с 2:3 гейма. Това ще е поредно четвърто участие на състава във финалната фаза на турнира.

„Хебър“ също се класира за финалната четворка в надпреварата. Тимът от Пазарджик си осигури мястото сред най-добрите 4, побеждавайки „Дунав“ с 3:0 гейма (25:21, 25:22, 25:19). Брадли Гънтър реализира 15 точки за "тигрите", а Александър Ляфтов добави още 14 за продължаването към 1/2-финалите. Най-резултатен за тима от Русе бе Дейвид Кръстев с 12 точки.