Новак Джокович се класира за шести път и за втори пореден за финал на турнира от Големия шлем "Уимбълдън". Сърбинът надигра, макар и не безпроблемно, испанеца Роберто Баутиста Агут с 6:2, 4:6, 6:3, 6:2 за 2 часа и 49 минути игра.

Мачът предложи на публиката атрактивен тенис, в който имаше многобройни дълги разигравания. В едно от тях съперниците си размениха цели 45 удара.

Шампионът за 2018 г. Година взе бързо първия сет, в който направи 2 пробива. Във втория Агут подобри видимо играта си, стигна до пробив и заслужено изравни резултата. Шестият и седмият гейм се оказаха ключът на успеха за победата на Джокович в третия сет, а косвено и за целия мач. Той проби при 4:2, после спечели рекордното разиграване и постепенно прекърши своя съперник, който още явно му отстъпва по качества.

Досега Джокович е губил само един финал на "Уимбълдън" - от Анди Мъри през 2013 година, когато шотландецът върна титла във Великобритания след 77 години прекъсване - от 1936 г., когато я взема Френ Пери. В мача за титлата Ноле играе срещу победителя от двубоя Роже Федерер - Рафаел Надал, който се играе тази вечер.