Поставеният под №1 в схемата и шампион от миналата година Новак Джокович записа втора трисетова победа на US Open, въпреки болките в рамото.

Сърбинът се наложи с 6:4, 7:6(3), 6:1 над аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро и вече има 71 победи в турнира от Големия шлем, колкото и легендата Пийт Сампрас. Постижението му го изкачи до петото  място във вечната класация по успехи на US Open, където лидер е Джии Конърс с 98. Сърбинът разкри, че болките, които почувства в рамото, го притесняват от няколко седмици.

"Бях късметлия, че намерих обратния път във втория сет и успях да затворя мача в последователни части. Възползвах се от медицинска помощ, а това определено ми помогна да остана в срещата", призна Джокович.

Роджър Федерер също се класира за третия кръг, но отново загуби сет в своя мач №100 в Ню Йорк. Швейцарецът се справи със съпротивата на Дамир Джумхур с 3:6, 6:2, 6:3, 6:4. Дъждът доста разбърка програмата, а седмият поставен Кей Нишикори продължава в третия кръг след успех в 4 сета - 6:2, 4:6, 6:3, 7:5 над Брадли Клан.

Фаворитката на домакините Серена Уилямс се затрудни с участващата с "уайлд кард" тийнейджърка Катрин Макнали. Уилямс загуби първия сет от 17-годишната си сънародничка, но спечели мача с 5:7, 6:3, 6:1.

Интересен факт е, че Серена вече е имала титла от Откритото първенство на САЩ преди Макнали дори да е била родена. "Тя игра наистина добре и не показа капка страх. Нямаше какво да губи", коментира Уилямс.

Поставената под номер 2 Ашли Барти се наложи с 6:2, 7:6(2) над Лорън Дейвис. Третата в семата Каролина Плишкова победи грузинката Мариам Болквадзе с 6:1, 6:4, а Елина Свитолина отстрани Винъс Уилямс с 6:4, 6:4.