Юношите на ЦСКА набор 2004 бяха дисквалифицирани по скандален начин от неофициалното световно първенство „Готия къп“, което се провежда в Швеция.

В мача от 1/16-финалите на турнира „червените“ се изправиха срещу местния „Ханинге“, като поведоха с гол на Йоан Борносузов в деветата мин. След попадението обаче според информация от „армейците“ започват скандални отсъждания в ущърб на българите от местен рефер.

Треньорът Атанас Борносузов свидетелства за удар без топка по играч на „червените“, два измислени червени картона и куп отсъждания в ущърб на българите. „В добавеното време на първото полувреме съперникът отново получи шанс да изпълни пряк свободен удар от несъществуващ фаул. Реферът построи стената на 11 метра, вместо на 9,15. „Хенинге“ изравни с гол от този фаул. Дори и с 9 души, ние излязохме на терена за второто полувреме, но съдията обясни, че прекратява мача, защото не е убеден за сигурността си. Бяхме шокирани! Веднага пуснахме жалба. Казаха ни да чакаме решение. Обадиха ми се в 12:30 часа местно време (01:30 българско) и ми съобщиха, че сме дисквалифицирани за непристойно поведение. Три часа по-рано от Хенинге вече знаеха и обявиха, че печелят служебно срещу нас. Възмутени сме! Видимо бяхме най-добрият отбор в турнира, вкарахме 34 гола в 4 мача и не допуснахме нито един. Единственият начин да ни спрат беше като ни дисквалифицират“, допълни още „червеният“ наставник.

„Червените" се прибират в родината в неделя и продължават подготовката си за старта на новия сезон.