Димитър Илиев и

Димитър Илиев и "Локо" (Пд) зашлевиха ЦСКА за сребърните медали

"Смърфовете" биха с 2:0, "червените" без точен изстрел

"Локо" (Пд) държи сребърните медали в ръце, след като победи ЦСКА с 2:0. Герой за "смърфовете" бе обичайният заподозрян - Димитър Илиев, който отбеляза и двете попадения в срещата. "Армейците" завършиха срещата без точен удар, което не е добър сигнал преди финала с "Арда" за Купата на България.

Първата част не бе особено атрактивна. Все пак в 11-ата минута Кристиан Илич от "смърфовете" изведе Георги Минчев зад защитата на „армейците“. Нападателят стреля от малък ъгъл, но стражът на гостите Димитър Евтимов изби в корнер. В 19-ата минута Тибо Вион от ЦСКА отправи коварен изстрел отдалеч. Топката описа странна траектория, но премина над напречната греда. Осем минути по-късно ЦСКА бе много близо до гола. Жорди Кайседо бе изведен зад защитата на „Локо“ (Пд). Нападателят излъга Лукас Масоеро и би, но кълбото премина покрай Илко Пиргов, но и покрай вратата.

Второто полувреме започна доста по-добре за домакините, водени от Александър Тунчев. На два пъти новият национал Георги Минчев можеше да вкара, но при първата ситауция той стреля слабо, а при второто положение Момчил Цветанов центрира остро отляво, но малко не достигна на Минчев да засече. Драмата обаче тепърва предстоеше. В 74-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от фаул, а влезлият като резерва Бисмарк Чарлс събори в наказателното поле Лукас Масоеро. Реферът Георги Димитров се консултира с ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана Димитър Илиев, който не сгреши - 1:0. Малко по-късно интригата приключи. Пак Умарбаев центрира от пряк свободен удар, Крис Гомис свали с глава към Димитър Илиев, който отблизо нямаше как да сбърка - 2:0 и победа за "смърфовете".