Димитър Илиев донесе първа победа за

Димитър Илиев донесе първа победа за "Локо" (Пд)

"Локомотив" (Пловдив) постигна първата си победа от началото на сезона в българския футболен шампионат след 2:0 над "Царско село" като гост.

"Смърфовете" до момента бяха записали три равенства и три загуби, но днес успяха да се зарадват с попадения през второто полувреме.

В първата част точни удари към двете врати нямаше, но във втората Димитър Илиев даде асистенция на Лукас Салинас, а след това точно изпълни дузпа.

С победата "Локомотив" събира актив от шест точки и се изкачва до десетата позиция във временното класиране, а "Царско село" е 11-и със същия актив.

"Локо" успя да поведе в резултата в 69-ата минута, когато Димитър Илиев намери Лукас Салинас в наказателното поле. Последният се обърна и стреля по земя с левия крак в центъра на вратата, а Янко Георгиев не успя да спаси.

В 82-ата минута Христо Попадийн получи втори жълт картон заради единоборство с Димитър Илиев.