Недялков се контузи при успех на

Недялков се контузи при успех на "Лудогорец" за Купата

"Лудогорец" се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. "Орлите" отстраниха "Царско село" след победа с 2:1 в София, за да продължат напред в надпреварата, в която за последно ликуваха преди седем години.

Победата за шампионите обаче бе с цената на жертва, след като националът Антон Недялков получи контузия.

Гостите започна по-добре е логично поведоха в резултата. Мавис Чибота бе изведен зад защитата на столичния тим от Елвис Ману, след което прати топката в мрежата на вратаря Михаил Иванов в 33-ата минута на двубоя.

Няколко минути след това гостите дадоха сериозна жертва в лицето на Антон Недялков, който получи контузия на коляното след сблъсък с Лесли Са. Националът бе изнесен на носилка, а на негово място се появи Козмин Моци.

Във последните секунди на първото полувреме разградчани отбелязаха за втори път. Абел Анисе вкара с глава след центриране от корнер за 2:0.

Домакините се активизираха в началото на второто полувреме. Дилан Мертенс пък намали изоставането на "Царско село" в 59-ата минута, когато отне топката в центъра на терена и пробяга разстоянието до наказателното поле, елиминирайки няколко противникови защитници, за да вкара с удар по земя и не добра проява на Пламен Илиев.

Три минути преди края гол на Панайотис Лука от домакините бе отменен заради засада.