Десподов прави фурор в мач на

Десподов прави фурор в мач на "Каляри"

Най-добрият футболист на България Кирил Десподов се отчете с два гола при победата на "Каляри" в контролата срещу "Виченца". Родният национал започна титуляр за "черно-сините", като отбеляза второто и третото попадение за тима си, който спечели с 5:0.

Нападателят първо удвои 16-ата минута, когато получи топката с гръб към вратата, обърна се рязко и стреля, последва рикошет в бранител, след което топката влезе в мрежата. В 34-ата минута Десподов обра овациите на публиката с фантастичен гол с пета.

Бързият футболист засече по страхотен начин центриране на Марко Паяч на първата греда, като с неудобния си ляв крак демонстрира класата си, вкарвайки за 3:0. Минута след това Десподов беше заменен. Преди него опитният ветеран Жоао Педро беше дал аванс на. Каляри от дузпа в 15-ата минута. Останалите попадения в мача бяха дело на Рагатцу (85) и Паволети (89), които се разписаха в последните минути.

Така "Каляри" записа втора победа в лятната си подготовка, като и в двата мача родният национал се разписа. Той вкара едно попадение и подаде за два при успеха с 15:1 над аматьорски тим на 11 юли. Добрите игри на бившия играч на ЦСКА продължиха и на мини-турнир в отбора, където отбеляза два гола преди няколко дни.

С представянето си Десподов показва, че започва да свиква в Италия, където изпитваше трудности през първите си шест месеца в клуба, записвайки едва четири мача и нито един гол. През лятото младият играч беше спряган за трансфери в различни клубове от Серия "Б", но на този етап, по всичко изглежда, че българинът прави всичко възможно, за да се пребори за титулярно място и за по-водеща роля в "Каляри".