Футболист №1 на България за миналата година Кирил Десподов продължава да блести с изявите си за „Щурм“ в Австрия, където е преотстъпен под наем от „Каляри“. Нападателят реализира поредните си попадения за тима от Грац при успеха с 3:1 над „Хартберг“ в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата.

Бившата звезда на ЦСКА се разписа в 83-ата и 90-ата минута, а преди това подаде за гола на Торстен Рьохер (56). След успеха „Щурм“ е пети във временното класиране с 23 точки.

Треньорът на австрийския тим Нестор Ел Маестро пък разкри за интересен разговори с Кирил Десподов. След края на мача бившият наставник на ЦСКА призна, че е възнамерявал да замени Десподов, но самият нападател е пожелал да остане на терена с обещанието, че ще вкара гол до края на срещата. „В 70-ата минута Кирил Десподов ми каза: „Не ме сменяйте, ще вкарам гол”! Това и направи”, изрази задоволство си Ел Маестро.