Десподов игра едно полувреме при домакинска загуба на

Десподов игра едно полувреме при домакинска загуба на "Щурм"

Българският национал Кирил Десподов игра почти цяло второ полувреме при домакинската загуба на "Щурм" (Грац) с 1:2 от участника в Лига Европа "Волфсбергер" при рестарта на австрийското първенство след пандемията от коронавирус.

"Волфсбергер" поведе със зрелищен гол на Шон Вайсман, който се разписа минута преди почивката с ножичен удар.

Десподов, който лекуваше контузия в последните месеци, се появи в игра в 55-а минута на мястото на Филип Хушпек. Българинът опита да освежи атаката на домакините, но гостуващият тим успя да стигне до втори гол в 64-а минута след прецизен шут на Михаел Линдъл.

Воденият от Нестор Ел Маестро тим на "Щурм" се върна в мача в 77-а минута, когато Торстен Рохер се разписа за 1:2. Четири минути по-късно Десподов проби опасно, но стреля неточно.

"Щурм" завърши мача с 10 души след втори жълт картон на гръка Анастасиос Авлонитис минута преди края.

Досегашният лидер в таблицата ЛАСК загуби с 1:2 у дома от "Хартберг" и отстъпи първото място на шампиона Залцбург, който е на върха с 24 точки. ЛАСК остана трети с 21.

Съставът на "Волфсбергер" се изкачи на втора позиция в класирането с 22 точки, а отборът на "Щурм" е шести с 16.